Лидерът Наполи спечели убедително с 2:0 при визитата си на Сампдория в мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А" и увеличи аванса си на върха.

Още в 6-ата минута гостите получиха дузпа, но Матео Политано пропусна от бялата точка. В 19-ата минута все пак нигериецът Виктор Осимен изведе неаполитанците напред в резултата, а в 38-ата минута те останаха и с човек повече на терена след изгонването на Томас Ринкон от домакините с директен червен картон.

През втората част играчите на Лучано Спалети контролираха събитията на терена и в 82-ата минута получиха втора дузпа, като този път северномакедонският национал Елиф Елмас бе точен и оформи крайния резултат.

След успеха си Наполи събра 44 точки на върха и има 7 аванс пред втория Ювентус. "Моряците" от Генуа са в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 9 точки и изоставайки на 6 от 17-ия Специя.