Наполи срази у дома Аталанта с 2:0 в мач от 26-ия кръг от италианската Серия "А" и направи нова крачка към шампионската титла.  Домакините напълно доминираха и стигнаха до убедителния си успех с попадения на Хвича Кварацхелия и Амир Рахмани.

След поредица от пропуски през първата част в 60-ата минута Кварацхелия тръгна с топката в крака в солова акция  и завърши с голов удар в горния ляв ъгъл, за да изведе Наполи напред в резултата - 1:0.

Елиф Елмас центрира от корнер в 77-ата минута, а топката бе засечена от Амир Рахмани с глава, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Хуан Мусо, за да удвои аванса за Наполи, с което и да оформи крайния резултат.

След този успех „партенопеите“ дръпнаха с 18 точки преднина пред втория във временното класиране Интер, който е с актив от 50 пункта. Аталанта остава на 6-ата позиция с 42 точки в актива си.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!