Болоня осъществи пълен обрат и спечели с 2:1 при визитата си срещу Интер на "Джузепе Меаца" във вълнуващ двубой от 30-ия кръг на италианската Серия "А".

Ромелу Лукаку (22) даде аванс на "нерадзурите", но по-късно в 62-ата минута партньорът му в атака Лаутаро Мартинес пропусна дузпа. След това настъпи моментът на гостите, които стигнаха до успеха с дебютно попадение на Муса Джувара (74) и гол на Муса Бароу (80).

И двата тима завършиха мача с по десетима души на терена. Първо изгонен беше Роберто Сориано в 57-ата минута от състава на гостите, а двайсет минути по-късно домакините останаха без Алесандро Бастони.

Така третият в класирането Интер остава с 64 точки и може да забрави за титлата, тъй като изостава на цели 11 точки от лидера Ювентус. Болоня пък се изкачи на деветата позиция с 41 пункта в актива си.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 30 КРЪГ

От събота
Ювентус – Торино 4:1

1:0 Пауло Дибала (3), 2:0 Хуан Кудрадо (29), 2:1 Андреа Белоти (45+6-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (61), 4:1 Кофи Джиджи (87-автогол)

Сасуоло – Лече 4:2
1:0 Капуто (5), 1:1 Лукиони (27), 2:1 Берарди (63-дузпа), 2:2 Манкосу (67-дузпа), 3:2 Бога (78), Мюлдюр (83)

Лацио – Милан 0:3
0:1 Хакан Чалханоглу (23), 0:2 Златан Ибрахимович (34-дузпа), 0:3 Анте Ребич (59)