Наполи надви у дома Торино с 2:1 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А“ и вече поглежда дори към местата, даващи право на участие в Шампионската лига, след като вече е на шеста позиция, гарантираща квота поне за Лига Европа.

Костас Манолас (19) вкара единствения гол за първата част след асистенция на Лоренцо Инсиние, а в края на мача Джовани Ди Лоренцо (82) удвои аванса на домакините след пас на Дрис Мертенс. Едва в добавеното време Симоне Едера (90+1) намали изоставането на „биковете“ след подаване на Ансалди.

След четвъртия си успех в последните пет кръга Наполи вече е шести с 39 точки на 3 пред Милан, но и на 3 от петия Рома, а четвъртият Аталанта е само на 6 точки. Торино регистрира шеста поредна загуба в елита и заема 14-а позиция с 27 точки, като е на 5 пред зоната на изпадащите преди останалите срещи от кръга.