Наполи размаза у дома Рома с 4:0 в мач от 9-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините играха в раирани екипи като на аржентинския национален тим, а по-рано стана ясно, че стадион "Сан Пауло" ще бъде преименуван на "Диаго Армандо Марадона" в чест на починалата легенда, носил екипа на тима от Неапол от 1984 до 1991 година. По ирония на съдбата, идолът на отбора гледа за последно мач на "Сан Паоло" през 2014 година, а съперник отново беше Рома.

Мачът започна в спокойно темпо, но постепенно домакините взеха инициативата и материализираха превъзходството си с гол на Лоренцо Инсиние (31) от пряк свободен удар.

През втората част Инсиние асистира за втория гол в мача, дело на Фабиан Руис (65) който с удар по земя от границата на наказателното поле матира Миранте. В последните минути на двубоя неаполитанците отбеляза нови два бързи гола на Дрис Мертенс (81, 86) за крайното 4:0.

С успеха тимът на Дженаро Гатузо събра актив от 17 точки на петата позиция. Рома е със същия актив, но с по-лоша голова разлика. Ювентус е четвърти също със 17 точки, а лидер е Милан с 23 пред Интер с 18.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 9 КРЪГ

Събота, 28 ноември
Сасуоло – Интер 0:3

0:1 Алексис Санчес (4), 0:2 Влад Кирикеш (14-автогол), 0:3 Роберто Галярдини (60)

Беневенто – Ювентус 1:1
0:1 Алваро Мората (21), 1:1 Гаетано Летиция (45+3)

Аталанта – Верона 0:2
0:1 Мигел Велосо (62-дузпа), 0:2 Матия Закани (83)

Неделя, 29 ноември
Лацио – Удинезе 1:3

0:1 Толгай Арслан (18), 0:2 Игнасио Пусето (45+3), 0:3 Фернандо Форестиери (71), 1:3 Чиро Имобиле (74-дузпа)

Болоня – Кротоне 1:0
1:0 Роберто Сориано (45+2)

Милан – Фиорентина 2:0
1:0 Алесио Романьоли (17), 2:0 Франк Кесие (27-дузпа)

19:00 часа Каляри – Специя 2:2
0:1 Гяси (35), 1:1 Жоао Педро (52), 2:1 Паволети (58), 2:2 Н'Дзола (90+4-дузпа)

21:45 часа Наполи – Рома 4:0
1:0 Лоренцо Инсиние (31), 2:0 Фабиан Руис (65), 3:0 Дрис Мертенс (81), 4:0 Дрис Мертенс (86)