Наполи направи поредна крачка към титлата в Италия, след като победи Сасуоло с 2:0 като гост в първия мач от 23-ия кръг на Серия "А".

В герои за неаполитанците се превърнаха обичайните заподозрени Хвича Кварацхелия (12) и Виктор Осимен (33), които вкараха двете попадения още през първата част след асистенции на Матиас Оливера и Амир Рахмани.

В 42-ата минута една атака на Сасуоло завърши с гол във вратата на гостите, но попадението на Лауриенте, дошло след пас на Давиде Фратези, не бе зачетено заради засада.

В самия край Джовани Симеоне вкара трети гол за Наполи след центриране на Ървин Лосано, но попадението също не бе зачетено.

След успеха тимът на Лучано Спалети събра 62 точки на върха и има аванс от 18 пред втория Интер, докато Сасуоло има 24 точки на 15-ата позиция.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!