Наполи победи много трудно Верона с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Серия "А", игран на стадион "Диего Армандо Марадона".

Гостите поведоха в 72-ата минута чрез Диего Копола, но до края шампионите успяха да осъществят обрат.

Седем минути по-късно халфът на домакините Сирил Нгонге, който Наполи привлече от Верона, изравни след асистенция на Йеспер Линдстрьом - 1:1.

Три минути преди края Хвича Кварацхелия се превърна в герой, разписвайки се за пълния обрат - 2:1.

Успехът върна Наполи на победния път. Тимът на Валтер Мадзари загуби предишните си два мача - срещу Интер за Суперкупата на Италия и Лацио за първенството.

Наполи е седми във временното класиране с 35 точки, Верона е чак на 18-ото място с 18 точки.

НАПОЛИ - ВЕРОНА 2:1
0:1 Диего Копола (72), 1:1 Сирил Нгонге (79), 2:1 Хвича Кварацхелия (87)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!