Наполи спечели среброто в Серия „А”, след като разби у дома Фрозиноне с 4:0 в мач от последния 38-и кръг. Гостите, които вече изпаднаха, улесниха максимално Наполи, след като Мирко Гори получи директен червен картон още в 13-ата минута.

Домакините се измъчиха през първото полувреме, но с гол на Марек Хамшик поведоха в 44-ата минута. През второто полувреме Гонсало Игуаин реализира хеттрик в 52-ата, 62-ата и 71-ата минута, с което тимът му събра 82 точки и изпревари с 2 третия Рома.

„Вълците” от своя страна дадоха всичко при гостуването си на Милан и спечелиха с 2:0 след като владееха инициативата през целия мач. Резултатът откри Мохамед Салах в 19-ата минута.

Стефан Ел Шарауи удвои в 59-ата след прекрасен пас на Пянич в наказателното поле.

В 82-ата минута Франческо Тоти отново показа майсторството си и пусна страхотен пас към Салах в наказателното поле. Ударът му бе избит от вратаря, но в добавката Емерсон направи 3:0 за гостите.

Милан стигна до почетно попадение, дело на Карлос Бака в 87-ата минута.

Интер, който играеше за престиж, допусна загуба като гост на Сасуоло с 3:1.

Милан Политано изведе домакините напред още в 6-ата минута, а Лоренцо Пелегрини удвои в 26-ата. Родриго Паласио намали в 32-ата, а крайното 3:1 оформи Политано с втория си гол в 39-ата минута.

В 60-ата минута Интер остана и с човек по-малко, след като Джейсън Мурильо си изкара два жълти картона за една минута.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!