Сасуоло победи Верона с 2:0 като гост в мач от 8-ия кръг на Серия А и излезе еднолично начело в таблицата с 18 точки преди дербито Наполи - Милан тази вечер. Жереми Бога (42) откри резултата, а Доменико Берарди (75) оформи крайния резултат.

В същото време Интер обърна и срази у дома Торино с 4:2. Головата фиеста стартира в добавеното време на първата част, когато Симоне Дзадза (45+2) изведе гостите напред в резултата. През втората част Уилфред Синго се свлече на земята след съприкосновение с противников футболист, но съдията подмина ситуацията. Малко по-късно реферът все пак реши да прегледа случая и отсъди дузпа за Торино, а Кристиан Ансалди (62-дузпа) удвои аванса на гостите. Това ядоса Интер и две минути по-късно Алексис Санчес (64), а много скоро след това Ромелу Лукаку (67) изравни. В 83-ата минута играчите на Интер изявиха претенции за дузпа и след нов преглед с ВАР Федерико Ла Пенна отсъди наказателен удар в тяхна полза, а Ромелу Лукаку (84-дузпа) бе безпощаден от бялата точка. В последната минута на редовното време Лаутаро Мартинес (90) сложи точка на спора след асистенция на Лукаку. Така Интер постигна първа победа от края на октомври и вече има 15 точки в своя актив на петата позиция. Торино продължава да крета на дъното с едва 5 пункта.

Рома разби гостуващия Парма с класическото 3:0 и записа десети успех в последните си 12 мача срещу съперник. Попаденията на "вълците" паднаха в рамките на едва 13 минути. Леонардо Спинацола пусна хитър пас за Борха Майорал (28), чийто удар мина покрай Луиджи Сепе, с което испанецът откри головата си сметка в Серия "А". Скоро след това Майорал на Хенрих Мхитарян (32), който удвои аванса с чудесно воле от голямо разстояние. След това Мхитарян (40) завърши добра атака на римляните, отбелязвайки шестия си гол в последните три мача на отбора. През втората част Спинацола също можеше да се разпише, но нацели гредата. Така Рома стана трети в класирането с актив от 17 точки, отстъпвайки на Милан само по голова разлика. Парма пък е на 17-ата позиция с 6 пункта.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 8 КРЪГ

Събота, 21 ноември
Кротоне – Лацио 0:2

0:1 Чиро Имобиле (21), 0:2 Хоакин Кореа (58)

Специя – Аталанта 0:0

Ювентус – Каляри 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (38), 2:0 Кристиано Роналдо (42)

Неделя, 22 ноември
Фиорентина – Беневенто 0:1

0:1 Рикардо Импрота (52)

Интер – Торино 4:2
0:1 Симоне Дзадза (45+2), 0:2 Кристиан Ансалди (62-дузпа), 1:2 Алексис Санчес (64), 2:2 Ромелу Лукаку (67), 3:2 Ромелу Лукаку (84-дузпа), 4:2 Лаутаро Мартинес (90)

Рома – Парма 3:0
1:0 Борха Майорал (28), 2:0 Хенрих Мхитарян (32), 3:0 Хенрих Мхитарян (40)

Сампдория – Болоня 1:2
1:0 Мортен Торсби (7), 1:1 Васко Регини (44-автогол), 1:2 Рикардо Орсолини (52)

Верона – Сасуоло 0:2
0:1 Жереми Бога (42), 0:2 Доменико Берарди (75)

19:00 часа Удинезе – Дженоа

21:45 часа Наполи - Милан