Аталанта постигна впечатляваща победа със 7:0 при гостуването на Торино в мач от 21-ия кръг на Серия "А". Домакините завършиха двубоя с девет човека след червени картони в края, но това по никакъв начин не оправдава резултата, тъй като първите пет гола паднаха при числено равенство.

Йосип Иличич откри в 17-ата минута след асистенция на бившия играч на Лудогорец Хосе Паломино. Робин Госенс удвои в 29-ата, а в добавеното време на първата част Дуван Сапата покачи на 3:0 от дузпа.

В рамките само на минута Иличич се разписа още два пъти - в 53-ата и 54-ата, оформяйки хеттрика си. Едното от попаденията си словенцът вкара с удар от центъра. Преди това той изработи дузпата, реализирана от Сапата.

Другите два гола бяха дело на Луис Муриел. Колумбиецът направи 6:0 в 86-ата минута от 11-метров наказателен удар, а 120 секунди след това оформи крайното 7:0 за Аталанта, който събра 38 точки и е на петото място във временното класиране. Торино е десети с 27.