Рома размаза като домакин новака Кротоне с 4:0 в среща от междинния пети кръг на италианската Серия „А”. Играчите на Лучано Спалети очаквано имаха инициативата и още до почивката си решиха мача с попадения на Стефан ел Шаарави (26) след асистенция на Флоренци и Мохамед Салах (37), възползвал се от пад на Ел Шаарави. През втората част „вълците” довършиха съперника с два гола на босненския нападател Един Джеко (48, 57) след подавания на легендата Франческо Тоти, изиграл цял мач и Мохамед Салах. След победата си Рома събра 10 точки и остава на трето място във временното класиране. Кротоне е на дъното само с 1 точка.

В същото време Интер записа втора поредна победа след тази над Ювентус (2:1), сразявайки като гост Емполи с 2:0. И двете попадения за „нерадзурите” реализира аржентинският голмайстор Мауро Икарди (10, 17) в рамките на 7 минути след асистенции на Антонио Кандрева и Жоао Марио. Така Интер събра 10 точки и излезе на пето място във временното класиране. Емполи е под чертата на 18-а позиция с 4 точки.