Рома излъга у дома Аталанта с 1:0 в мач от 28-ия кръг италианската Серия "А" и задмина съперника на петата позиция във временното класиране.

Единственото попадение на "Олимпико" бе дело на Тами Ейбрахам (32). След гола бергамаските взеха инициативата, но не успяха да направят нищо по-значимо пред вратата на Руи Патрисио.

И двата отбора завършиха мача с човек по-малко. В четвъртата минута от добавеното време първо бе изгонен Мартен де Роон от гостите, а две минути след това и Хенрих Мхитарян от домакините.

След успеха си "вълците" заеха петото място, измествайки именно днешния си съперник. И двата отбора вече имат по 47 точки, но Аталанта е с мач по-малко.

По-рано през деня Удинезе надви гостуващия Сампдория с 2:1 в друга среща от кръга и излезе на 14-а позиция с 29 точки. "Моряците" от Генуа са 16-и с 26 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"