Рома спечели с 2:0 при визитата си на Дженоа в мач от 13-ия кръг и се изкачи на петата позиция в италианската Серия "А". Дебют начело на домакините направи бившия украински голмайстор Андрий Шевченко.

И двете попадения в срещата бяха дело на ганайският нападател Феликс Афена-Гиан (82, 90+4), който се разписа в заключителните минути. Гол на Тами Ейбрахам в 16-ата минута пък не бе признат след намесата на ВАР заради игра с ръка.

След победата си "вълците" сбраха 22 точки и се изкачиха на пето място във временното класиране, задминавайки градския съперник Лацио и доближавайки се на три пункта от четвъртия Аталанта. Дженоа пък е в зоната на изпадащите и заема 18-а позиция с 9 точки. "Грифоните" нямат победа от средата на септември, когато надвиха с 2:1 като гости Каляри. След тях в класирането са само Каляри и Салернитана.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!