Ювентус обърна като гост Удинезе с 2:1 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия "А" и се изравни по точки с Аталанта и Милан.

Науел Молина (10) изведе домакините напред в резултата, а след това дълго време нямаше удари към двете врати. В 27-ата минута след шут на Родриго Бентанкур топката рикошира в противников играч и излезе в корнер. При последвалото центриране Уестън Маккени нанесе опасен удар с глава, но топката профуча покрай вратата. До края на полувремето последваха пропуски на Пауло Дибала и Кристиано Роналдо.

След почивката "бианконерите" опитаха натиск, но нямаха идея как да стигнат до изравнителен гол. Все пак в 82-ата минута Роналдо изпълни пряк свободен удар и стоящият в стената Родриго Де Паул игра с ръка. Съдията веднага посочи бялата точка, а Кристиано Роналдо (83-дузпа) изравни за 1:1. Шест минути по-късно Адриен Рабио центрира, а Кристиано Роналдо вкара своя 99-и гол за "старата госпожа" и направи пълен обрат.

С успеха си Ювентус събра 69 точки и заема трета позиция, като вторият Аталанта и четвъртият Милан имат същия актив. Петият Наполи е със 67 точки, а шестият Лацио с 64, което предполага жестока битка до края на сезона за място в топ 4. Удинезе е 11-и с 39 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"