Шампионът Ювентус спечели трудно с 2:1 при визитата си на Сампдория в първата среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на върха преди мача на Интер срещу Дженоа в събота.

И трите попадения паднаха през първата част, като гостите поведоха с гол на аржентинеца Пауло Дибала (19), възползвал се от асистенция на Алекс Сандро.

Джанлука Капрари (35) изравни за „моряците“ от Генуа, но точно преди почивката Алекс Сандро даде втори голов пас с центриране. Кристиано Роналдо (45) отново изведе „бианконерите“ напред в резултата, разписвайки се брилянтно с глава, след като красиво се извиси над всички от малък ъгъл.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

През втората част нито един от двата тима не успя да се разпише. Пропуски за домакините първо направиха Янкто и Торсби, а от гостите късмет нямаха Данило, Роналдо и Аарън Рамзи.

В 89-ата минута Роналдо изскочи зад защитата и вкара във вратата, но голът не бе признат заради засада.

След успеха си Ювентус е лидер с 42 точки и 3 повече от Интер, който има мач по-малко и в събота посреща Дженоа. Сампдория е на 16-а позиция с 15 точки преди останалите срещи от кръга.