Сампдория сложи край на серията си от три поредни поражения за първенство, след като спечели с 2:0 при визитата си на новака Салернитана в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". Пет минути преди почивката Федерико ди Такио си отбеляза автогол, а в 43-ата минута Антонио Кадрева удвои аванса на "моряците", които го запазиха и след почивката. Така тимът от Генуа събра 12 точки и излезе на 16-о място във временното класиране, докато този от Салерно продължава пропадането си и е последен с едва 7 точки.

В другия мач от кръга по същото време Венеция надви Болоня с 1:0 като гост. Давид Окереке (61) реализира единствения гол в мача. С успеха си Венеция излезе на 13-а позиция с 15 точки. Болоня е на деветото място с 18 пункта.

По-рано през деня Сасуоло и Каляри завършиха 2:2, прибавяйки само по точка към актива си.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!