Сасуоло излъга у дома Аталанта с 1:0 в мач от 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите от Бергамо останаха с човек по-малко още в 30-ата минута, след като Йоаким Меле си изкара директен червен картон след намесата и на ВАР за грубо влизане в краката на Доменико Берарди.

Победното попадение в срещата бе дело на Арманд Лориенте в 55-ата минута след комбинация с Рикардо Маркиза. Луис Муриел от бергамаските също си изкара директен червен картон в петата минута на добавеното време на срещата за отправена реплика секунди преди последния съдийски сигнал.

След този успех Сасуоло се отдалечи вече на 10 точки от зоната на изпадащите и се намира на 15-о място във временното класиране с 23 пункта в актива си. Аталанта остава на шеста позиция с 38 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!