Сасуоло разби гостуващия Каляри с 6:2 в мач от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия “А” единствено за чест и слава, след като и двата тима нито са застрашени от изпадане, нито имат шансове за евроквоти.

Франческо Мананели (7), Доменико Берарди (12) и Матео Политано (13) дадоха класическа преднина за домакините от Реджо Емилия. Берарди асистира за попаденията на своите съотборници до този момент. Марко Сау (25) намали на 3:1 след пас на Маурисио Исла, но Стефано Сенси (34) върна аванса от три гола за Сасоло на почивката.

През втората част Пиетро Лемело (56-дузпа) направи резултата 5:1, а молдовецът Артур Йоница (60) вкара втори гол за гостите от остров Сардиния след подаване на гърка Панагиотис Тахцидис. В самия край Алесандро Матри (90) оформи крайния резултат след пас на Пол Лирола.

Така Сасуоло събра 46 точки и се изкачи на 11-а позиция във временното класиране. Каляри остава на 13-о място с 44 точки.