Шампионът Интер завърши зрелищно 2:2 с гостуващия Аталанта в мач от шестия кръг на италианската Серия „А“ и изтърва възможността да се завърне на първата позиция.

Лаутаро Мартинес (5) изведе „нерадзурите“ напред в резултат с ранен гол след асистенция на Николо Барела. Бергамаските обаче обърнаха резултата само за осем минути още преди почивката. Украинецът Руслан Малиновски (30) изравни, а бразилецът Рафаел Толой (38) направи обрата пълен.

След почивката играчите на Симоне Индзаги успяха да изравнят чрез босненския национал Един Джеко (71) и бяха на път да обърнат резултата, но в 86-ата минута резервата Федерико Димарко пропусна дузпа. Две минути след това Роберто Пиколи се разписа за гостите, но ВАР отмени попадението. Оказа се, че топката е напуснала очертанията на терена, преди удара на Пиколи.

След равенството Интер има 14 точки на третото място и изостава на 2 зад градския съперник и лидер Милан. Аталанта е на петата позиция с 11 точки.