СПАЛ победи у дома завърналия се в елита Парма с 1:0 в среща от втория кръг на италианската Серия „А“ и му нанесе първа загуба за сезона.

Първото полувреме срещата беше напълно равностойна, като липсваха чисти голови положения. Единственото попадение реализира Мирко Антенучи (49). 33-годишният нападател вкара красив гол с удар от въздуха. Ясмин Куртич пропусна да удвои в 76-ата минута от изгодна позиция, а в края на мача и гостите имаха две възможности за изравняване, но ги пропиляха. Да Крус шутира покрай гредата в 78-ата минута, а в последната Фабио Чераволо също се размина с гол.

Така СПАЛ записа втори домакински успех този сезон, след като преди седмица се наложи с 1:0 и над Болоня на Филипо Индзаги и са третият тим с пълен актив от шест точки след Ювентус и Наполи. „Дуковете“ пък остават с една точка след 2:2 с Удинезе на старта. За тях следва домакинството на Ювентус в третия кръг, а СПАЛ ще гостува на Торино след седмица.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"