Воденият от Жозе Моуриньо тим на Рома не спечели в седми пореден мач от Серия "А", след като допусна обрат за три минути и загуби с 1:2 при визитата си на Фиорентина в среща от предпоследния 37-и кръг на Калчото.

„Вълците“ поведоха с ранен гол на Стефан ел Шаарави (11) след асистенция на Ола Солбакен, но допуснаха обрат за три минути в края на редовното време. Точни за „виолетовите“ бяха Лука Йович (85) след отклоняване на Роландо Мандрагора и Нанитамо Иконе (88).

След поражението Рома загуби теоретични шансове за топ 4 и Шампионска лига. Римляните ще се надяват да си осигурят участие в най-престижния европейски клубен турнир през спечелването на Лига Европа.

Рома е шести с 60 точки, над 4 зад четвъртия Милан, докато Фиорентина е на деветата позиция с 53 пункта.

В други срещи от кръга по-рано през деня Салернитана надви у дома Удинезе с 3:2, а Торино разби борещия се за оцеляване Специя с 4:0 като гост.

В последния кръг Рома посреща Специя, докато Фиорентина гостува на Сасуоло.

ФИОРЕНТИНА - РОМА 2:1
0:1 Стефан Ел Шаарави (11), 1:1 Лука Йович (85), 2:1 Нанитамо Иконе (88)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!