Торино надви у дома Милан с 2:1 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия "А" и нанесе втора загуба на шампиона от началото на сезона.

Домакините вкараха два гола в рамките на 2 минути през първото полувреме, когато точни бяха Кофи Джиджи (35) след центриране на Валентино Ладзаро и Алексей Миранчук (37).

„Росонерите“ отправиха само един точен удар към вратата на съперника, с който реализираха и единствения си гол, дело на Жуниор Месиаш (67) след много груба грешка на вратаря Ваня Милинкович-Савич, който излезе неразчетено извън наказателното поле. "Биковете" имаха претенции за нарушение в нападение, но такова не бе отсъдено. Заради тези претенции треньорът на Торино Иван Юрич получи червен картон.

В последните минути гостите натиснаха и опитаха да изравнят, но не им се получи и си тръгнаха без точки.

След втората си загуба за сезона Милан остава трети с 26 точки и изостава вече на 6 от лидера Наполи и на една от втория Аталанта. Торино е девети със 17 точки.