Верона победи прекия си конкурент за оставане в елита Емполи с 2:1 в мач от 20-ия кръг на италианската Серия "А" и се измъкна от зоната на изпадащите.

Двубоят бе контролиран безпроблемно от тима на Верона в първия един час, но в края му Емполи натисна и можеше да се добере и до точка, още повече, че домакините останаха с човек по-малко в заключителните минути.

Милан Джурич даде преднина на Верона още в третата минута, а в 56-ата Сирил Нгонге покачи на 2:0 с хабав шут от дустанция.

Емполи върна надеждите си с гол в 64-тата минута на мача след комбинация между полските национали Бартош Берешински и Шимон Журковски, при която вторият се разписа.

Три минути преди края Верона остана с човек по-малко след втори жълт картон на Онджей Дуда, но Емполи нямаше време да реализира численото си предимство в изравнителен гол.

В класирането Верона се изкачи на 17-о място със 17 точки след 20 кръга, докато Емполи е на 19-о място с 13 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!