Шампионът Ювентус спечели с 2:0 при гостуването си на Сампдория в мач от 20-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на трета позиция във временното класиране, изоставайки на 3 точки от втория Интер и на 8 след лидера Милан.

Кристиано Роналдо игра цял мач за гостите, но не успя този път да се разпише, а вместо него това направиха Федерико Киеза (20) през първата част след пас на Алваро Мората, както и Аарън Рамзи (90+1). Уелсецът реализира след асистенция на Хуан Куадрадо. Попадение на Мората в 56-ата минута не бе зачетено заради засада.

След четвъртата си поредна победа във всички турнири „бианконерите“ задминаха Рома на третата позиция със своите 39 точки. Те имат две повече от „вълците“, които също имат 19 изиграни срещи този сезон, а утре приемат Верона в мач от настоящия кръг. „Моряците“ от Генуа са десети с 26 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"