Ювентус спечели с 1:0 при визитата си на Фиорентина в първа среща от 1/2-финалния им сблъсък в турнира за Купата на Италия. Автогол на Лоренцо Венути в първата минута от добавеното време даде аванс на „бианконерите“ за реванша на 21 април.

Домакините започнаха по-агресивно и на няколко пъти Матия Перин трябваше да се намесва. В една от ситуациите обаче вратарят на гостите сгреши и подари топката на Джакомо Бонавентура, но халфът не успя да намери целта.

В 24-ата минута Кристиано Бираги стреля от пряк свободен удар покрай вратата, а малко след това се откри добър шанс за Нанитамо Иконе, който нахлу в наказателното поле и шутира встрани от целта.

"Старата госпожа" опитаха да притисне съперника си през второто полувреме, но не достигаше до сериозни голови положения. Усилията на гостите все пак бяха възнаградени в първата минута от добавеното време, когато Лоренцо Венути прати топката в собствената си врата.

Така "бианконерите" взеха крехък аванс преди реванша на свой терен в Торино на 21 април.

В другия полуфинал Милан и Интер завършиха 0:0 във вторник вечер и оставиха всичко за реванша през април.