Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Шампионът Ювентус спечели с 2:1 при визитата си на новака този сезон Парма в среща от третия кръг на италианската Серия „А“ и записа трета поредна победа, а голямата звезда Кристиано Роналдо пак не се разписа и продължава да чака първия си гол в Калчото.

Първото попадение в мача реализира хърватският нападател Марио Манджукич (2), който бе най-съобразителен в наказателното поле на „дуковете“ при центриране на Хуан Куадрадо. Парма можеше да изравни в 14-ата минута, но Стулак прати топката в напречната греда от пряк свободен удар.

Жервиньо (33) възстанови равенството, след като засече добро центриране на Гоби, а в добавеното време на първата част Войчех Шчесни направи страхотно спасяване, запазвайки равенството в мача. Жервиньо премина като на шега през Куадрадо, след което подаде успоредно към свободния Лука Ригони, чийто удар бе отразен от полския страж на гостите.

След почивката в 54-ата минута Кристиано Роналдо пропусна добра възможност, останал непокрит в наказателното поле, а Блес Матуиди (58) донесе трите точки за "старата госпожа" след пас на Манджукич с глава.

„Бианконерите“ продължиха да играят по-добре и в 74-ата минута шут на Дъглас Коста прати топката в десния страничен стълб на вратата зад Скорупски. В 87-ата минута пък Сепе пресече центриране на Коста към Кристиано Роналдо, лишавайки португалеца от нова възможност за първи гол в италианския елит.

Така Ювентус остава лидер с пълен актив от 9 точки. Парма заема 14-а позиция с една точка преди останалите срещи от кръга.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"