Шампионът Ювентус записа трета поредна победа от началото на сезона, след като срази у дома Сасуоло с 3:1 в среща от третия кръг на италианската Серия „А”.

Още в 4-ата минута аржентинският национал Гонсало Игуаин получи топката от Пауло Дибала и с мощен шут от средна дистанция даде преднина на „бианконерите”. Шест минути по-късно Игуаин вкара втория си гол в мача за 2:0, възползвайки се от асистенция на Сами Кедира.

В 27-ата минута националът на Босна и Херцеговина Миралем Пянич направи резултата класически – 3:0. Шест минути след това гостите върнаха едно попадение чрез Лука Антей.

След почивката футболистите на Масимилиано Алегри намалиха сериозно оборотите, а гостите така и не стигнаха до ново попадение, което тотално да върне интригата в мача.

С успеха си Ювентус има пълен актив от 9 точки и оглавява временното класиране преди останалите мачове от кръга. Сасуоло е 14-и с 3 точки.