ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер загуби от Ювентус с 0:1 на "Джузепе Меаца" в „Дерби д`Италия“ от 27-ия кръг на италианската Серия "А". Филип Костич (23) вкара победния гол за "бианконерите", които спечелиха на този стадион срещу "нерадзурите" за първи път от 2012 година. След последния съдийски сигнал Д'Амброзио от домакините и Паредес от гостите получиха червени картони след разправии на терена.

Двубоят започна в бързо темпо, но без реални голови ситуации не се стигаше. Николо Барела се озова на отлична стрелкова позиция и опита удар от воле в близкия ъгъл, но не успя да преодолее Войчех Шчесни.

В 23-ата минута Юве разви бърза атака чрез Рабио и Влахович, която стигна до Филип Костич, който си освободи място за удар и намери долния ляв ъгъл на Онана за 0:1. Попадението бе разглеждано чрез ВАР близо 4 минути заради игра с ръка на Рабио, но в крайна сметка главният съдия Даниеле Кифи не бе привикан да преразгледа ситуацията сам.

В 37-ата минута Ромелу Лукаку остана непокрит в наказателното поле и опита много труден удар с глава в далечния ъгъл, но за негово нещастие доста неточен.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

След почивката "нерадзурите" натиснаха и Димарко засече от въздуха подаване от фланга на Дъмфрис, но топката се отклони в тялото на Де Шилио. При добавката Брозович опита да намери горния ляв ъгъл на Шчесни, но стреля неточно.

Десетина минути по-късно лошо първо докосване от Чалханоглу осуети шанса на домакините за голово положение при бърза контраатака. В 72-ата минута Киеза напредна мощно през центъра и потърси удар в левия ъгъл на Онана, но не улучи вратата.

Тимовете си размениха още по една опасна атака. Гати пресече с шпагат пас към Лукаку, а в ответното нападение Костич излезе на подобна позиция на тази, от която вкара, но бързо бе затворен. До края на мача не се случи нищо интересно пред двете врати.

След успеха си Ювентус остава седми, но вече с 41 точки. Интер е трети с 50 точки.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 0:1
0:1 Филип Костич (23)

Интер: Андре Онана, Матео Дармиан (79Хоакин Кореа), Стефан де Фрай, Франческо Ачерби, Дензел Дъмфрис (83Беланова), Николо Барела  (63Мхитарян), Хакан Чалханоглу, Марсело Брозович , Федерико Димарко (63Д'Амброзио ), Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку (79Джеко)
Резерви: Ханданович, Д'Амброзио, Галярдини, Карбони, Беланова, Кордас, Дзаноти, Хоакин Кореа, Фонтанароса, Мхитарян, Джеко, Асилани
Треньор: Симоне Индзаги

Ювентус:  Войчех Шчесни, Федерико Гати , Глейсон Бремер, Данило , Матиа Де Шилио (75Куадрадо), Мануел Локатели, Адриен Рабио , Николо Фаджоли, Филип Костич , Матиас Суле (66Киеза(83Паредес )), Душан Влахович
Резерви: Перин, Секулов, Ди Мария, Паредес, Бонучи, Баренечеа, Куадрадо, Илинг-Жуниор, Пинсолио, Ругани, Киеза
Треньор: Масимилиано Алегри

Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Съдия: Даниеле Чифи

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!