След три поредни шампионатни загуби Наполи сензационно шокира лидера и защитаващ титлата си Ювентус, побеждавайки го с 2:1 в дербито на 21-ия кръг в италианската Серия „А“.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си, а всички по-интересно се случи след почивката.

Пиотр Зиелински (63) изведе домакините напред в резултата и те продължиха да се отбраняват повече от добре. Лоренцо Инсиние (86) пък удвои аванса им след асистенция на Хосе Кайехон.

Кристиано Роналдо (90) върна минимални надежди на гостите след подаване на Бетанкур, а в добавеното време Гонсало Игуаин имаше чудесна възможност да изравни с акробатично изпълнение, но Мерет спаси.

Така Наполи прекъсна серия от четири загуби като домакин в шампионата и с 27 точки се изкачи на десета позиция. Ювентус допусна второ поражение за сезона и с 51 точки остава на върха, имайки аванс от 3 точки пред съперника на Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа Интер.