Хюстън Рокетс победи считаните за фаворити в Западната конференция Лос Анджелис Лейкърс със 100:92 (21:18, 22:22, 27:27, 30:25). “Ракетите” загубиха всичките си 4 двубоя срещу Коби Брайънт и компания в редовния сезон, като сценарият бе близо да се повтори и в този първи мач от плейофната серия. Както и в предишните им 4 срещи Рокетс бе по-активният отбор в първите 3 четвърти, но разликата дойде в заключителната. Въпреки проблемите с коляното си Минг изнесе невероятен двубой, помагайки на своя тим да надиграе домакините и в последната част.

По този начин Рокетс поведе с 1:0 победи в серията от втория кръг на Запад, като ще се изправи срещу Лейкърс за мач номер 2 отново в Лос Анджелис. Яо Минг се отличи с 28 точки, Рон Артест добави 21.