Лудогорец приема днес Черноморец Одеса в 20:00 часа в мач от груповата фаза на Лига Европа. Тимът от Разград записа три поредни победи и още днес може да си подпечата класирането напролет.

До този момент в историята на участията на български отбори в Европа само три са постигали четири или повече поредни победи. Това са ЦСКА (на два пъти, като вторият път победите са 5 поредни!), "Левски" и Литекс. Лудогорец има шанс да запише четвърти пореден успех и да изравни постижението на трите тима.

Първата серия на ЦСКА е през сезон 1980/81 в турнира за КЕШ. Българският отбор нарежда четири последователни успеха – по два над Нотингам и Шомберки. Край на серията слага Ливърпул на четвъртфиналите в турнира. Мърсисайдци побеждават „червените“ с 5:1 в първия мач, а на реванша бият с 1:0 в София. Следващата още по-убедителна и продължителна серия на ЦСКА е през сезон 1988/89, в който стига до полуфинал за КНК. Тогава „червените“ записват пет поредни победи – по две срещу Интер Братислава и Панатинайкос и една в първия мач срещу Рода Керкраде. Холандците печелят реванша, но ЦСКА продължава на полуфиналите, в които отпада от Барселона.

Серията на "Левски" е през сезон 2003/04 в турнира за Купата на УЕФА. Тогава "сините" побеждават по два пъти Атирау от Казахстан и израелския Апоел Рамат Ган. Серията им спира Славия Прага с 2:2 в Чехия. "Сините" отстраняват Славия с равен 0:0 в София, след което отпадат от Ливърпул.

През сезон 2007/08 Литекс също прави четири поредни победи в предварителните кръгове за Купата на УЕФА. Ловчанлии побеждават по два пъти малтийския Слиема Уондърърс и албанския Беса, но губи в петия мач от Хамбургер с 0:1 (нова загуба с 1:3 на реванша)