Най-успешният ни състезател на ултра дълги бягания Андрей Гридин привлече вниманието и на състезанието в Турция Salomon Cappadocia Ultra Trail, завършвайки трети. Маратонецът измина разстоянието от 114 километра с 3340 метра положителна денивелация за 13 часа и 18 минути и финишира само на 3 минути от втория в класирането - германецът Florian Felch, и на 1 час и 5 минути от победителя Алексей Толстенко от Русия.

Така Гридин направи невъзможното и за по-малко от 4 месеца за трети път се качва на почетната стълбица в бягане с над 100 километра дистанция. Нещо, което се случва за първи път в историята на българските участия в ултра дългите бягания в Европа.

"Направих невъзможното! Три подиума за по-малко от четири месеца", отдъхна си Гридин след тежкото състезание в Турция.

Припомняме, че за състезателя на "Маратон Пловдив" на 20 ноември предстои ново изпитание. Гридин ще опита да регистрира най-доброто време на България за 100 км, пробягани на 400-метрова лекоатлетическа писта в проекта си „100 под 8“. Опитът му за рекорд ще се проведе в НСА "Васил Левски".