Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Европейската шампионка на 100 метра Ивет Лалова не успя да повтори доброто си бягане на 200 метра. Чаровната атлетка отпадна на полуфиналите, след като остана на 5-о място с време 23,26 секунди. Това е най-добър резултат за Ивет за сезона в дисциплината, която е по-слабата й в сравнение със 100-те метра. Ивет е европейска шампионка на 200 метра в зала от 2005 година. Въпреки че не успя да стигне до финала и на 200 метра родната атлетка се представи превъзходно, печелейки титлата на 100 метра.

Най-добро време в полуфиналната серия на Ивет Лалова даде победителката Мириам Сомаре (Франция) – 23,04, втора се нареди Христина Стуи (Украйна) – 23,08, трета финишира Джамил Самуел (Холандия) – 23,13. Трите се класират за финала./БЛИЦ