Veronica Campbell-Brown of Jamaica (L) walks with Ivet Lalova of Bulgaria after their women's 200 metres heat at the IAAF World Athletics Championships in Daegu September 1, 2011.Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 200 метра на световното първенство по лека атлетика в Даегу. Българката подобри личното си постижение за сезона за втората позиция в пресявката си. Ивет финишира за 22.62 секунди. До този старт най-бързото й бягане в дисциплината за 2011 година беше 22.66 секунди, постигнато на 22 май в Измир.

Преди нея финишира олимпийската шампионка Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) с 22.46 секунди. И двете атлетки направиха контролирано бягане, като в последните метри намалиха скоростта си.

Лалова вече записа седмо място на 100 метра, а Кембъл-Браун пък стана втора в по-късия спринт.

Останалите две позиции, които даваха право за директно класиране на полуфинал, от серията на Ивет заеха Деби Фъргюсън-Макензи (Бахрейн) - 22.86 секунди, и Христина Стю (Украйна) - 22.92 сек.

Полуфиналите на 200 метра за дамите са днес в 13:25 часа българско време и ще бъдат предавани директно по Евроспорт.