Най-добрият ни планински бегач Кирил Николов-Дизела завърши на второ място на изключително атрактивното изкачване по стъпалата на Айфеловата кула. Уникалното състезание събра световния елит в скоростните изкачвания на сгради и беше излъчвано на живо по Евроспорт. На старта в 20 часа снощи застанаха 50 мъже и 10 жени, които трябваше да преодолеят 1665 стъпала и 290 метра денивелация до върха на кулата.

Кирил, подкрепян от българската агитка под Айфеловата кула, направи страхотно бягане и поведе във временното класиране с много силно време от 8 минути и 12 секунди. Малко по-късно времето му бе подобрено с 21 секунди от миналогодишния победител в световната купа Пьотр Лободжински от Полша. Трети остана италианеца Бернард Дематис на 81 стотни след Дизела.

При жените първо място зае безапелационно, световната лидерка в спорта Сузи Уалшъм от Австралия с 9 минути и 44 секунди.