Ивет Лалова ще бяга в един полуфинал с фаворитките за титлата на 200 метра на световното първенство по лека атлетика в корейския град Даегу.

Ивет ще бяга в третата полуфинална серия заедно с трикратната световна шампионка в дисциплината Алисън Филикс (САЩ) и двукратната олимпийска шампионка Вероника Кембъл-Браун (Ямайка). Лалова ще стартира точно между фаворитките - в пета пътека. Кембъл-Браун е в четвърти коридор, а Филикс - в шести.

По регламент само състезателките, които заемат първите две места в полуфиналната серия, се класират директно за финала в спринтовата дисциплина. Двете най-бързи времена от губещите атлетки от трите полуфинала също ще имат право да застанат на старт на финал на 200 метра.

Полуфиналните серии започват в 13:25 часа българско време, а финалът е утре. /БЛИЦ