Пет рускини са основните съпернички на Ваня Стамболова на започващото в петък европейско първенство по лека атлетика. Един от специализираните сайтове за атлетика прави анализ на предстоящия шампионат, като не пропуска присъствието на българката.

“Стамболова има отлична база, спечели златния медал на 400 метра през 2006-а, а миналата година остана със сребро в бягането с препятствия на Европейското в Барселона. Ваня е боец и няма да се откаже до края”, пише european-athletics.

Лошата новина за нас е фактът, че Олеся Форшева измести Стамболова от лидерката позиция на 400 метра в Европа. Тя спечели шампионата на Русия с 51.22 секунди, а българката има 51.27 секунди. Пет от първите шест най-добри времена в дисциплината за сезона са на рускини.

С шанс за добро представяне са още чехкинята Деница Росолова, Хана Ташпулатова (Беларус) и Пинар Сака (Турция).