ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Мая Савова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Левски разби Локомотив (София) с 6:0 в среща от третия кръг на efbet Лига.

Успехът е първи у дома за "сините" през този сезон и идва няколко дни преди реванша в Европа със северномакедонския Шкупи - четвъртък от 20:00 часа на "Герена".

Дебют за "сините" днес прави новото попълнение Асими Фадига, а тимът му можеше да поведе още в първата минута след удар на Роналдо.

Локомотив отвърна с удар на Валентин Николов в 13-ата, но след още седем се пропука фатално в отбрана. Андриан Краев се възползва от центриране на Уелтън и с глава откри резултата - 1:0.

Десет минути след това Локомотив не успя да се възползва от лошо изчистена топка от вратаря на Левски, а в 38-ата минута допусна гол.

Бразилецът Уелтън отново бе замесен и асистира на Джавад Ел Джемили (2:0), който с техничен удар се разписа във вратата на "железничарите".

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Минути след почивката Левски увеличи аванса си на 3:0. Джавад Ел Джемили се възползва от недобро изчистване на отбраната на Локомотив и се разписа под плонжа на Гайе.

Четвърт час по-късно появилият се като резерва за своя мач №100 с екипа на "сините" Марин Петков се разписа за 4:0 след пас на Цунами по лявото крило.

Левски стигна до пети гол в 72-ата минута, в която Роналдо пресира вратаря на Локомотив Бабукар Гайе, той не успя да изчисти. Топката се озова в краката на бразилеца и на празна врата той се разписа за 5:0.

Това обаче не бе всичко за защитата и вратаря на Локомотив, които допуснаха шести гол в 80-ата минута. Андриан Краев подаде на Илиян Стефанов, които направи резултата 6:0. Той реагира изключително емоционално  и насочи ръце към небето, с което посвети успеха на починалия си баща.

Няколко минути преди края Карлос Франса пропусна сам срещу Пламен Андреев, пращайки топката в гредата.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 6:0
1:0 Андриан Краев (20'), 2:0 Джавад Ел Джемили (38'), 3:0 Джавад Ел Джемили (51'), 4:0 Марин Петков (66'), 5:0 Роналдо (72'), 6:0 Илиян Стефанов (80')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Първа възможност в мача! Ел Джемили изведе Роналдо зад отбраната на гостите, но Бабукар Гайе се намери решително.
13' Шанс за Локомотив! Валентин Николов залъга съперник и шутира, но без проблем за Андреев.
18'  Цунами центрира отляво Роналдо, той стреля с глава, но неточно.
20'  ГООООЛ за Левски! Уелтън центрира в наказателното поле на Локомотив, а Андриан Краев отклони топката с глава, за да я насочи във вратата на гостите.
32'  Пламен Андреев изчисти лошо топката, последва комбинация между Карлос Франса и Красимир Станоев. Последва опасно центриране към вратата на Левски, но този път Андреев се спави.
38'  ГООООЛ за Левски! Уелтън проби пред наказателното поле на Локо, пусна топката към нахлуващия  Джавад Ел Джемили, а той с прецизен удар удвои резултата.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51'  ГОООООЛ за Левски! Центриране отдясно не бе изчистено добре от отбраната на Локомотив, топката стигна до Джавад Ел Джемили, който без проблем я насочи във вратата за 3:0.
59'  Марин Петков влиза на терена за своя мач №100 с екипа на "сините".
66'  ГООООЛ за Левски! Фадига и Цунами разиграха по лявото крило, последва пак около точката за изпълнение на дузпа и непокритият Марин Петков се разписа за 4:0.
72'  ГОООООЛ за Левски! Бабукар Гайе не успя да изчисти топката, тя се озова в краката на Роналдо, а той се разписа на празна врата.
75' Франса центрира в наказателното поле на Левски към Калоян Кръстев, който пробва удар с десния крак от движение, но твърде неточен.
80'  ГОООООЛ за Левски! Андриан Краев проби отляво и подаде на Илиян Стефанов, а той се разписа за 6:0.
84'  ГРЕДА за Локомотив! Карлос Франса можеше да вкара почетен гол, но ударът му срещна страничния стълб, останал сам срещу Андреев.
90+2' Край на мача.

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис (67  22. Патрик-Габриел Галчев), 50. Кристиян Димитров (46  5. Келиан ван дер Каап) , 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев , 27. Асен Митков (59  20. Асен Чандъров)  – 11. Джавад Ел Джемили   , 97. Асими Фадига (67  14. Илиян Стефанов  ), 17. Уелтън (59  88. Марин Петков )  – 7. Роналдо
Резерви: 13. Николай Михайлов, 9. Рикардиньо, 10. Ивелин Попов
Треньор: Николай Костов

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 1. Бабукар Гайе – 22. Ивайло Найденов (69'  13. Галин Минков), 33. Алан Диас  (77'  15. Лука Иванов), 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками, 12. Бруно Франко – 10. Валентин Николов (69 17. Теодор Иванов) , 31. Красимир Станоев (59 20. Диого Тешейра) , 26. Красимир Милошев  – 45. Димитър Митков (46  9. Калоян Кръстев) , 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 77. Ерик Манолков
Треньор: Стойчо Стоев

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР