Левски победи с 2:0 Сливнишки герой в контролна среща, която се игра на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Привлеченият в средата на февруари от Монтана Билал Бари най-после откри головата си сметка за "сините". Мароканският нападател се разписа в 7-ата и 43-ата минути за успеха в проверката срещу съперника от Югозападната трета лига.

В контролата Левски беше воден от помощник-треньора Живко Миланов в отсъствието на Славиша Стоянович, който е с коронавирус.

Бившият капитан на "сините" не можеше да използва всички футболисти. В последните дни положителни проби за COVID-19 дадоха Симеон Славчев, Мартин Петков, Насиру Мохамед, а със съмнения бе и Здравко Димитров.

Домакините създадоха ситуация за гол още във втората минута, когато Стивън Петков успя да задържи топката в очертанията на терена и опита да я върне към точката на дузпата, но защитата на гостите се справи.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 7-ата минута Билал Бари вкара първия си гол, откакто премина в Левски. Илия Юруков влезе в наказателното поле, опита подаване, което защитник не успя да изчисти и топката попадна в Бари, който отбеляза в близкия ъгъл - 1:0.

В 11-ата Юруков центрира в наказателното поле към Тома Даске, който отправи изстрел, но стражът на Сливнишки герой Димитър Симеонов спаси, а след това и удар на Стивън Петков бе блокиран. Седем минути след това добра атака на домакините завърши с изстрел на Бари покрай вратата.

В 23-ата минута силен шут на Мартин Райнов бе отразен от Димитър Симеонов. В 30-ата Звонимир Микулич изби топката в ъглов удар след изстрел на Марио Петков от дистанция. В 39-ата минута Юруков стреля над вратата от около 11 метра.

В 43-ата минута Мартин Райнов центрира към Бари, който вкара с глава второто си попадение в мача - 2:0.

През втората част и двата тима направиха промени. За Левски стартираха Ники Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Живко Атанасов, Костадин Илиев, Богдан Костов, Ивайло Найденов, Мартин Райнов, Даниел Начев, Илия Димитров, Ивайло Христов и Валери Божинов.

В 55-ата минута Начев подаде на границата на наказателното поле, а Божинов пропусна за Илия Димитров, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 60-ата Симоне Игнатов се появи на мястото на Живко Атанасов, а Андриан Краев замени Мартин Райнов.

В 66-ата Валери Божинов и Даниел Начев опитаха двойно подаване в наказателното поле, но изстрелът на Начев бе слаб и Деспотов се справи без проблем. В 77-ата минута Симоне Игнатов стреля с глава след центриране от корнер на Начев, но покрай вратата.

До края не падна ново попадение и срещата приключи 2:0.

За Левски предстои гостуване на Черно море във Варна. Мачът от 23-ия кръг на Efbet Лига е на 11 април от 19:45 часа.

ЛЕВСКИ - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 2:0
1:0 Билал Бари (7), 2:0 Билал Бари (43)

Съставът на Левски: 1.Звонимир Микулич, 91.Драган Михайлович, 3.Живко Атанасов, 41.Георги Александров, 22.Патрик-Габриел Галчев, 4.Мартин Райнов, 77.Илия Юруков, 28.Тома Даске, 88.Марин Петков, 9.Стивън Петков, 19.Билал Бари
Резерви: 13.Николай Михайлов, 6.Ивайло Найденов, 15.Богдан Костов, 17.Даниел Начев, 25.Ивайло Христов, 31.Костадин Илиев, 45.Илия Димитров, 66.Симоне Игнатов, 86.Валери Божинов, 89.Андриан Краев