Левски завърши при 1:1 с полския Гурник Забже в първия си приятелски мач от зимната подготовка в (Белек) Турция.

Срещата започна по-добре за поляците, в чийто тим като титуляр започна германската звезда от полски произход Лукас Подолски. Още в третата минута Бартош Новак вкара топката във вратата на Николай Михайлов, но попадението беше отменено заради нарушение.

Левски стигна до първата си опасност в 17-ата минута, когато Билал Бари засече центриране на Радослав Цонев с глава, но уцели дясната греда. Пет минути по-късно Гурник също беше близо до гол, но Николай Михайлов се намеси.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

На почивката треньорът на Левски Станимир Стоилов пусна в игра Драган Михайлович, Андриан Краев и вратаря Пламен Андреев, а колегата му от Гурник пусна съвсем нови 11.

Това позволи на Левски да започне по-добре втората част, но Гьоко Зайков и Билал Бари не успяха да се разпишат в първия четвърт час на второто полувреме.

Съперникът отвърна с няколко опасни удара, но Какпер Михалски, Дариуш Павловски и Дариуш Сталма не успяха да преодолеят Андреев.

Това обаче се случи в 82-ата минута, в която Пьотр Кравчук преодоля българския вратар от фаул и откри резултата (1:0). Минути преди края Левски получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а Хосе Кордоба се разписа за крайното 1:1.

До края на лагера "сините" имат уредени още четири проверки.

ЛЕВСКИ - ГУРНИК 1:1
0:1 Пьотр Кравчук (82'), 1:1 Хосе Кордоба (89' дузпа)

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ:  3. Николай Михайлов (к) - 22 Патрик-Габрил Галчев, 3. Гьоко Зайков, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов - 27. Асен Митков, 21. Радослав Цонев - 88. Марин Петков, 20. Димитър Костадинов, 11. Здравко Димитров - 19. Билал Бари
Старши треньор: Станимир Стоилов

Гурник З. (Pol)ГУРНИК: 1. Даниел Биелица - 2. Пжемислав Вишневски (к), 26. Рафал Яницки, 27. Адриан Грискиевич, 96. Роберт Дадок, 6. Кжищоф Кубица, 8. Аласана Мане, 64. Ерик Янза, 10. Лукас Подолски, 17. Бартош Новак, 9. Хесус Хименес
Старши треньор: Ян Урбан

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2022