ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Дарин Ангелов и Енджи Касабие в играта "Ефбет Лига" на Букмейкър БЛИЦ

Левски завърши при 1:1 като гост на закъсалия финансово Пирин в среща от 20-ия кръг на Ефбет лига. Така "сините" продължиха на десет поредните срещи без победа в елита и изравни клубния си антирекорд от 10 последователни двубоя без победа - през 1963 година.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия вчера легендарен български нападател Петър Жеков, а "сините" играха с изцяло черни екипи заради 150-ата годишнина от обесването на Апостола на свободата Васил Левски, патрон на столичния клуб.

Левски можеше да поведе още в третата минута, но ударът на Хосе Кордоба бе спасен.

Малко преди да изтече час игра защитникът на Пирин Венцислав Бенгюзов игра с ръка в наказателното поле на "орлетата", реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Асен Чандъров (1:0).

Четвърт час по-късно Чандъров пропусна великолепна възможност да удвои, а минути след това вратарят на Левски реагира блестящо срещу Мартин Смоленски.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

До края на полувремето Уелтън пропусна добър шанс за Левски, а в последната минута на първата част Пирин изравни. Смоленски получи хубав пас в наказателното поле и вкара за 1:1.

Втората част предложи много нерви, единоборства и малко положения. Левски можеше все пак да измъкне трите точки след удар отблизо на Роналдо, но вратарят на Пирин Янко Георгиев спаси.

Патрик-Габриел Галчев също опита да застраши вратаря на "орлетата" минути преди края, но стреля встрани.

В първата минута от добавеното време появилият се като резерва Илиян Стефанов можеше да реши всичко, но поредна великолепна изява на Янко Георгиев запази резултата.

Левски е на осмо място в класирането с 31 точки - 19 по-малко от лидера ЦСКА. Пирин остава сред трите най-слаби отбора в елита с едва 13 точки.

ПИРИН - ЛЕВСКИ 1:1
0:1 Асен Чандъров (13'), 1:1 Мартин Смоленски (45')

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание в памет на легендата Петър Жеков, починал вчера на 78 години.
1' Начало на срещата. Играчите на Левски играят с черни екипи в памет на 150 години от обесването на своя патрон - Апостола на свободата Васил Левски.
3' Първа добра възможност в мача! Хосе Кордоба отправи опасен удар, но Янко Георгиев се справи.
12'  ДУЗПА за Левски за игра с ръка на Венцислав Бенгюзов в наказателното поле на Пирин!
13'  ГООООЛ! Асен Чандъров бележи от бялата точка, пращайки Янко Георгиев в обратния ъгъл.
26' Шанс за Левски! Роналдо намеси Чандъров, той стреля с глава, но неточно.
29' Възможност за Пирин! Смоленски излезе сам срещу Пламен Андреев, но вратарят на "сините" се справи.
40' Пропуск на Левски! Уелтън пробяга над 20 метра с топка в крака и стреля, но Янко Георгиев спаси.
45'  ГООООЛ за Пирин! Илкер Будинов напредна отдясно и намери Мартин Смоленски, който с десния крак прати топката във вратата на столичани.
45+2' Край на първото полувреме.

45' Начало на втората част.
68'  Шанс за Пирин! Иван Тасев стреля, но Пламен Андреев се намеси.
71' Напрежение на терена! Играчи на двата тима се сдърпаха, но не се стигна до нищо по-сериозно.
76'  Каква намеса на вратаря на Пирин! Роналдо засече топката на метри от вратата, но Янко Георгиев спаси с една ръка, след което плонжира и прибра топката в ръце.
83' Хубав удар на Патрик-Габриел Галчев, но встрани от вратата.
90+1'  Поредно великолепно спасяване на Янко Георгиев след удар на Илиян Стефанов.
90+5' Край на мача.

Пирин БлагоевградПИРИН: 21. Янко Георгиев , 38. Александър Дюлгеров (К) , 11. Андрей Йорданов , 73. Венцислав Бенгюзов  (76  10. Славчо Шоколаров ), 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков (86  9. Преслав Йорданов), 17. Илкер Будинов (46 26. Иван Тасев) , 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски , 45. Христофор Хубчев , 20. Чебраило Макрецкис
Резерви: 12. Максим Ковальов, , 29. Мартин Бачев, , 72. Раян Сенхаджи, , 8. Дмитро Семенив, 23. Димитър Тонев, 24. Борис Тютюков
Старши треньор: Христо Янев

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К), 9. Рикардиньо, 10. Ивелин Попов , 17. Уелтън (80' 14. Илиян Стефанов) , 18. Роналдо, 20. Асен Чандъров , 22. Патрик-Габриел Галчев , 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба , 88. Марин Петков
Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 24. Борислав Рупанов, 27. Асен Митков, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов
Старши треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР