Tопнападателят на Левски (Чикаго) Мирослав Манолов, отбеляза двоен хеттрик за победата със 7:1 над Национал, в мач от първенството на „бялата“ дивизия в Премиерлигата в САЩ. Голмайсторът вкара 5 попадения през първата част, а дежурния си гол добави ветеранът Костадин Везьов.

Румънците отбелязаха почетното попадение - в края на първото полувреме. С подновяването на играта, „сините“ намалиха темпото, а Манолов нацели страничната греда и добави нов гол за крайния резултат 7:1, пише chicago.bg.

По три асистенции за победата дадоха Росен Каптиев и Владимир Вукайелович, а една добави Михайло Добрасинович. Дебют за Левски (Чикаго) направи генералният спонсор на тима - Михаил Михайлов. Бившият юноша на Монтана, нa няколко пъти беше близо до отбелязването на гол, но ударите му минаваха близо до гредата.

"Това е мач, от които не можем да си вадим големи изводи. Противникът не беше на нашето ниво и победихме без особено усилие. Предстоят ни трудни мачове и ни трябват победи, ако искаме да защитим името си на трикратен шампион“, коментира треньорът на "сините" Пламен Бежански – Газдата.

Тази неделя (13 август), от 9:00 ч. сутринта, на адрес: Central Park West, Oak Brook, 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL, 60523, Левски гостува на Триколори - единственият отбор, срещу когото "сините" има отрицателен баланс. Румънците са лидер във временното класиране, без загуба до момента, с 8 победи и един равен мач. Левски е пети - 7 успеха и 2 поражения.