ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Левски победи латвийския Рига с 2:0 в четвъртата си контрола от лагера в Дубай, втора между двата тима в последните няколко дни. Преди това "сините" победиха латвийците с 3:2, загубиха със същия резултат от Ал Кувейт и спечелиха с 2:1 над дубайския Ал Насър.

Новата звезда на "сините" Рикардиньо вкара нови два гола на латвийците, след като се разписа и преди няколко дни. За Рига като резерва през втората част се появи българинът Георги Минчев.

Съперникът опита да затрудни вратата на Николай Михайлов още в първите секунди на срещата, но ударът му не се получи. "Сините" отвърнаха няколко минути след това. Уелтън отне пред наказателното поле, потърси Рикардиньо в наказателното поле, но нападателят беше блокиран.

Натискът на "сините" продължи и в 11-ата минута Илиян Стефанов беше изведен сам срещу вратаря на латвийците, който отрази удара му. Топката се озова в Роналдо, чийто шут срещна противников играч.

В 20-ата минута столичани изградиха нова добра атака. Сонко Сундберг отне топката и подаде на Асен Чандъров в центъра. Халфът намери Стефанов, който проби, но не се разбра с Уелтън и подаването му беше прекалено дълго.

Бразилецът стигна до топката почти до аутлинията и опита удар, но Матревикс спаси без затруднения. Пет минути по-късно Микаел Сойсало се справи с Патрик-Габриел Галчев отляво, навлезе в наказателното поле и отправи удар, но Михайлов се справи.

Левски поведе в 38-ата минута след пробив на Уелтън, след който последва пас към Стефанов и удар. Вратарят на Рига отби топката, но Рикардиньо я довкара във вратата за 1:0.

В 44-ата минута Роналдо се справи с Музинга отдясно и с успореден пас потърси Уелтън, но фланговият нападател не успя да отправи добър завършващ удар и не затрудни вратаря на Рига.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

През втората част двата тима трябваше да се справят със силен дъжд, който затрудни и двата отбора.

Въпреки това "сините" продължиха да са по-активният отбор. В 54-ата минута Асен Чандъров получи на границата на пеналта и отправи силен удар, който беше блокиран от Нгом. Последва корнер, след който Сундберг с глава прати топката опасно покрай вратата.

Пет минути след това Рикардиньо се разписа за втори път в мача за 2:0. Уелтън проби на скорост и беше фаулиран отляво пред наказателното поле. Филип Кръстев отправи коварен удар, който Матревикс не успя да избие добре, а Рикардиньо се възползва от това и вкара топката във вратата.

Левски можеше да стигне до трети гол минути след изтичането на час игра, но техничният удар на Кръстев бе спасен от  вратаря на латвийците, който изби в корнер. След неговото изпълнение влезлият преди секунди Ивелин Попов също опита удар, като прати топката опасно над вратата.

Четвърт час преди края Дъглас Аурелио имаше възможност да стреля от фаул, но топката срещна стената. Минути по-късно Юрий Кендиш шутира към далечния ъгъл на Пламен Андреев, но не намери очертанията на вратата.

Натискът на Рига продължи и в 84-ата минута Андрев трябваше да спасява вратата си след диагонален удар.

Минути преди края появилият се като резерва български нападател на Рига Георги Минчев падна в наказателното поле на Левски, но реферът даде знак играта да продължи.

Левски можеше да завърши мача с класически резултат, но Антоан Стоянов не успя да преодолее вратаря на Рига в 89-ата минута.

ЛЕВСКИ - РИГА 2:0
1:0 Рикардиньо (38'), 2:0 Рикардиньо (59')

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (Пламен Андреев 46') – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо - Ивелин Попов, Марин Петков, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов
Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 16. Преслав Бачев, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов

Рига ФК (Lat)РИГА ФК: 1. Рихартс Матревикс, 3. Ндонга Музинга, 8. Ел Башир Нгом, 34. Антонис Черноморджис, 33. Абубакар Карамоко, 27. Хрвойе Бабец, 26. Юрий Кендиш, 32. Дъглас Аурелио, 10. Оусено Нианг, 11. Микаел Сойсало, 28. Реджиналдо Рамиреш
Резерви: 16. Нилс Пуринс, 6. Дъглас Берквист, 35. Кирилс Илинс, 77. Тала Мор, 91. Георги Минчев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023