Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Левски започна с победа при Станислав Генчев. "Сините" спечелиха с 2:0 срещу Спартак (Плевен) в първата си контрола от лятната подготовка. Мачът се играе в Правец пред близо 1000 зрители.

Точни при победния старт на Генчев бяха младоците Преслав Бачев в шестата минута и Марин Петков в 37-ата.

Новите попълнения Алдаир и Майкон записаха неофициален дебют, a привлеченият голмайстор на първенството Алекс Колев изгледа срещата край тъчлинията.

Португалският защитник започна титуляр срещу тима от Втора лига и остави много добри впечатления. На няколко пъти Алдаир се прояви с отлични пробиви по дясното крило. Бразилецът Майкон пък влезе като резерва след почивката. В заключителните минути пък шанс на вратата на Левски получи юношата Александър Марков, който е на 17 години.

Още в шестата минута столичани поведоха. Младокът Преслав Бачев откри резултата. Алдаир подаде към Асен Митков в наказателното поле на Спартак, а той продължи към Бачев, който стреля под крака на Виктор Иванов, а след това топката мина между ръцете и краката на Преслав Антонов и влезе във вратата му - 1:0.

В 24-ата минута Алдаир направи добър пробив по десния фланг, навлезе в наказателното поле на съперника, подаде към Преслав Бачев, който отблизо стреля, Станислав Антонов спаси.

В 30-ата минута и Пламен Андреев блесна. Вратарят на Левски спаси с вещина силен удар на Тончо Георгиев.

В 37-ата минута Левски поведе с 2:0. Националът Марин Петков стреля мощно от пряк свободен удар, топката мина между стената от играчи на Спартак (Плевен) и влетя във вратата на Станислав Антонов.

Малко преди края на първото полувреме Кристиян Димитров също можеше да вкара гол, след като се извиси в наказателното поле на съперника и засече топката с глава, но право в напречната греда.

В 63-ата минута Джавад Ел Джемили получи пас от Виктор Любенов и стреля, но покрай вратата на резервата на Спартак Боян Дишков. Стражът на тима от Плевен направи много добро спасяване в 70-ата минута. Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, Майкон с глава свали топката към Асими Фадига, който стреля, но Дишков спаси.

Борислав Рупанов отправи удар от сериозна дистанция малко по-късно, топката прелетя покрай дясната греда. Минута по-късно "сините" организираха добра атака, която премина през Майкон и Ел Джемили, който подаде на Фабио Лима, но той пропусна да отбележи и контролата приключи 2:0.

Следващата проверка на Левски е на 29 юни (събота) срещу Септември (София) на "Герена".

ЛЕВСКИ - СПАРТАК (Плевен) 2:0
1:0 Преслав Бачев (6), 2:0 Maрин Петков (37)