Левски загуби от Сараево в последната си контрола от лагера в Хърватия. „Сините“ отстъпиха с 0:1, а единственото попадение бе дело на Харис Ханджич.

В началните минути от срещата Левски оказа натиск и пресира съперника, но не успя да разгърне добре своето нападение.

До средата на полувремето двата тима разчитаха на здрави единоборства, а в 21-вата минута дойде първата по-сериозна опасност пред вратата на Сараево. Здравко Димитров си освободи пространство за изстрел, който обаче бе блокиран от бранител. Отбитата топка стигна до Мартин Райнов, който също стреля, но без резултат.

Осем минути по-късно Живко Атанасов имаше възможност да реализира, но ударът му мина на сантиметри от целта.

В 31-вата минута Илия Димитров бе потърсен с центриране в наказателното поле, но нападателят на „сините“ остана под топката. Десетина минути по-късно Марин Петков засече центриране отляво, но вратарят Владан Ковачевич спаси.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В последната минута на първата част Мартин Райнов бе фаулиран в близост до противниковото наказателно поле, но съдията подмина ситуацията. „Сараево“ организира бърза контраатака, която завърши с далечен шут на Юкич, който прелетя високо над вратата.

През втората част босненците стартираха по-агресивно и организираха няколко опасни атаки. Така в 56-тата минута Сараево поведе с първия си точен удар от началото на срещата. Харис Ханджич бе изведен зад гърба на защитата в синьо и реализира за 1:0. Бранителите на „Левски“ имаха претенции, че футболистът на Сараево е бил в положения на засада, но в крайна сметка голът бе зачетен.

В 60-ата минута Джуканович бе изведен на чиста голова позиция, но Звонимир Микулич се намеси решително и запази мрежата си. Секунди по-късно стражът отново се намеси при далечен изстрел. Малко по-късно в игра се появи и испанският бранител Начо Монсалве, който направи неофициален дебют със синята фланелка.

До края на двубоя двата тима се хвърлиха в здрави единоборства и до чисти голови положения не се стигна. Така резултатът остана 1:0 в полза на Сараево.

Така „сините“ завършиха лагера в Хърватия с три победи. „Сините“ отстъпиха с 1:2 на Домжале и 0:1 на Сараево. Победите в актива на „сините“ бяха последователно - 1:0 срещу полския Подбескидзе, 2:1 срещу словенския Копер и с 1:0 срещу Олимпия (Любляна).

Левски - Сараево 0:1
0:1 Харис Хаджич (56)

Левски: 13. Николай Михайлов (46-1. Звонимир Микулич), 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Ребин Сулака, 3. Живко Атанасов, 15. Луи Нганиони, 8. Симеон Славчев (46-28. Тома Даске), 4. Мартин Райнов, 11. Здравко Димитров, 88. Марин Петков (46-14. Матео Стаматов), 79. Мартин Петков, 45. Илия Димитров
Резерви: 1. Звонимир Микулич, 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 2. Алекс Петков, 6. Ивайло Найденов, 9. Стивън Петков, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 20. Начо Монсалве, 27. Асен Митков, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов, 17. Найджъл Робърта