Домакинът на финала този сезон Базел и носителят на трофея от миналата кампания Севиля завършиха 0:0 в първия си мач от 1/8-финалите на Лига Европа и оставиха интригата за реванша в Испания. Андалусците завършиха мача в намален състав, след като в 87-ата минута Стивън Н'Зонзи получи втори жълт и съответно червен картон.

Швейцарският шампион можеше да поведе в самото начало, но в 7-ата минута пропуск от непосредствена близост направи Марк Янко. Малко след това бранителят Валтер Самуел получи жълт картон, който го вади от състава на Базел за реванша заради натрупани картони.

До почивката Севиля отговори с пропуски на Н’Зонзи и Коке, които също не намериха очертанията на вратата.

През втората част по-чистите положения бяха пред вратата на Базел. Н’Зонзи и Кевин Гамейро излизаха очи в очи с вратаря на Базел Томаш Вацлик, но не успяха да го преодолеят. В самия край Вацлик отрази и шут на датчанина Крон-Дели.

Реваншът на „Рамон Санчес Писхуан“ е след седмица на 17 март от 22:05 часа българско време.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!