Лудогорец и Ференцварош завършиха 1:1 в Разград, което се оказа достатъчно за шампиона на България да прескочи груповата фаза в турнира Лига Европа. "Орлите" се класираха за 1/16-финалите, завършвайки втори с 8 точки, с една повече от унгарците, които по-рано през сезона ги елиминираха от Шампионска лига. Първи в група "H" завърши Еспаньол, който отстъпи с 0:1 на ЦСКА (Москва) у дома и финишира с 11 точки.

В срещата с Ференцварош на "Лудогорец Арена" Джоди Лукоки откри резултата в 24-ата минута, а в заключителните секунди, когато домакините вече се чувстваха победители, се стигна до изравняване. "Орлите" се разминаха с трите точки след попадение на Николай Сигневич в петата минута на добавеното време - 1:1.

След силния мач тази вечер в Разград Лудогорец заслужено ликува. Българският първенец направи нещо невероятно, записвайки голям успех. Лудогорец е единственият отбор от Източна Европа с най-много преодолявания на груповата фаза в Лига Европа - вече четири. Българският шампион изпревари Виктория Пилзен в своеобразната класация, тъй като чешкият тим има три излизания от групите.

"Орлите" ще научат противника си за 1/16-финалите в понеделник (16 декември) от 14:00 часа, когато ще бъде тегленето на жребия. Първите мачове ще бъдат на 20 февруари 2020 г., а реваншите на 27-и.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

За решителната среща с Ференцварош избраниците на Станислав Генчев поднесоха приятен за окото футбол, като в по-голямата част от мача надиграваха противника.

Младият треньор заложи на най-доброто за решителната среща тази вечер. На вратата бе Пламен Илиев, в защита - Сисиньо, Терзиев, Григоре и Недялков. В халфовата линия стартираха Стефан Баджи, Абел Анисе и пред тях Марселиньо. По крилата атакуваха Вандерсон и Лукоки, подпомагайки Клаудиу Кешерю.

Унгарците стартирах по-силно, но Пламен Илиев не беше сериозно затруднен в началните минути, когато Зубков пробва мерника си. Избраниците на Станислав Генчев постепенно взеха инициативата и ситуациите пред вратата на Ференцварош не закъсняха. Точни удари отправиха Кешерю и Вандерсон, но стражът Денеш Дибуш се справи.

В 24-ата минута обаче му се наложи да вади топката от мрежата си. Лудогорец ликуваше, повеждайки в резултата. Марселиньо изведе Джоди Лукоки на добра позиция сам срещу стража на гостите и холандецът технично го прехвърли за 1:0.

Най-запомнящата се ситуация до почивката беше гредата, която Фримпонг нацели в 37-ата минута. Тогава настана меле пред Пламен Илиев след центриране отляво, Абел Анисе не успя да изчисти топката, а играчът на гостите я изпрати право в левия страничен стълб за късмет на българския шампион.

След почивката имаше няколко интересни ситуации. В 68-ата минута Исаел не успя да изравни от отлична позиция, а в заключителната част Пламен Илиев блесна с няколко добри прояви. В 90-ата минута Марселиньо имаше възможност да подпечата успеха на българския гранд, но бранител на Ференцварош застана на пътя на топката и я изчисти пред голлинията.

В последните секунди резервата Николай Сигневич засече с глава центриране от Шкварка за крайното 1:1.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЛУДОГОРЕЦ - ФЕРЕНЦВАРОШ 1:1
1:0 Джоди Лукоки (24), 1:1 Николай Сигневич (90+5)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
1 - Кешерю подаде на Вандерсон вляво в наказателното поле на гостите, бразилецът не успя да нанесе точен изстрел.
3 - Удар на Зубков не затруднява Пламен Илиев.
12 - Кешерю изпълни пряк свободен удар, Денеш Дибуш се справи.
16 - Вандерсон опита мерника си, вратарят на гостите улови топката.
24  ГООООЛ! 1:0 за Лудогорец с попадение на Джоди Лукоки! Кешерю пресече пас в центъра на терена и подаде към Марселиньо, той отлично изведе включилия се Лукоки, който напредна на скорост и технично копна топката, прехвърляйки Денеш Дибуш и откривайки резултата.
27  Първи жълт картон в мача, получава го Фримпонг, който фаулира Кешерю в спор за висока топка.
37  ГРЕДА! Пред Пламен Илиев настана меле, Анисе не се намеси много добре, а впоследствие топката достигна до Фримпонг, който стреля отблизо, за късмет на "орлите" право в лявата греда на вратата на Лудогорец.
39  Вандерсон засече с глава центрирана топка от Кешерю, Дибуш я улови.
41 - Топката профуча в опасна близост покрай вратата на "орлите" след топовен изстрел на Исаел.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
50  Антон Недялков опита удар, но се получи центриране към Марселиньо. Бразилецът тъкмо щеше да засича топката, когато тя му беше избита от противник в корнер.
55  Извеждащо подаване за Сисиньо в наказателното поле на Ференцварош, защитникът на "орлите" не успя да нанесе удар отблизо, след като играч на гостите му противодейства и го блокира.
59  Жълт картон за Георги Терзиев за фаул срещу Франк Боли.
67  Жълт картон и за Ботка от състава на унгарците.
68  Нгуен центрира за Исаел, който беше на отлична позиция пред Пламен Илиев, но за късмет на българите стреля встрани от целта, вместо да изравни.
71 - Нарушение на Ботка срещу Недялков, съдията Матей Юг привика играча на Ференцварош и му отправи предупреждение за изгонване при нова груба проява.
77  Голмайсторът Джоди Лукоки напуска терена с травма, Мавис Чибота влезе в игра.
77 - Михал Шкварка заменя Давид Зигер.
82  Отлична намеса на Пламен Илиев, който отрази изстрел на Исаел.
84  Данило Ихнатенко влиза за гостите, Ихор Харатин е изваден от игра.
84  Боли също излиза, Николай Сигневич в игра за унгарците.
84  Вандерсон отстъпва място на Светослав Дяков.
89 - Нгуен стреля, Илиев улови топката.
90  Марселиньо пропусна да вкара за 2:0, Миха Блажич изчисти топката пред голлинията.
90  Кешерю е заменен от Джордан Икоко.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+2  Пропуск на Исаел, който прати топката над вратата.
90+5  ГОЛ! 1:1 след попадение на Николай Сигневич, който засече с глава центрираната от Шкварка топка.
90+5 - Край на мача - 1:1 и Лудогорец продължава напред.

ЛУДОГОРЕЦ23.Пламен Илиев, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев , 21.Драгош Григоре, 3.Антон Недялков, 12.Абел Анисе, 25.Стефан Баджи, 88.Марселиньо, 92.Джоди Лукоки  (77  13.Мавис Чибота), 88.Вандерсон (84  18.Светослав Дяков), 28.Клаудиу Кешерю (90  22.Джордан Икоко)
Резерви: 33.Ренан, 90.Рафаел Форстър, 18.Светослав Дяков, 22.Джордан Икоко, 8.Дан Битон, 13.Мавис Чибоба, 10.Якуб Швиерчок
Треньор: Станислав Генчев

Ferencvárosi TC
ФЕРЕНЦВАРОШ: 90.Денеш Дибуш, 5.Абрахам Фримпонг , 10.Токмак Нгуен, 11.Олександър Зубков, 14.Ихор Харатин (84  7.Данило Ихнатенко), 18.Давид Зигер (79  92.Михал Шкварка), 21.Ендре Ботка , 25.Миха Блажич, 26.Марсел Хейстер, 70.Франк Боли (84  20.Николай Сигневич ), 88.Исаел
Резерви: 99.Давид Гроф, 7.Данило Ихнатенко, 20.Николай Сигневич, 23.Лукас Боле, 51.Андраш Чонка, 92.Михал Шкварка, 97.Роланд Варга
Треньор: Сергей Ребров

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Матей Юг (Словения)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация