Уест Хям загуби от елиминиралия Барселона в миналия кръг Айнтрахт (Франкфурт) с 1:2 в първа среща помежду им от 1/2-финалите на турнира Лига Европа.

Още в 50-ата секунда "орлите" от Франкфурт поведоха. Камада пусна към Боре, а той разсече защитата на домакините с центриране към Ансгнар Кнауф, който прати топката в мрежата за 0:1. "Чуковете" можеха да отвърнат на удара в 14-ата минута, когато Боуен бе изведен срещу вратаря Кевин Трап, но топката се отби в левия страничен стълб. Все пак те стигнаха до изравнителен гол в 21-ата минута, когато при центриране от пряк свободен удар Курт Зума свали с глава към Михаил Антонио, който вкара за 1:1. Трап изби топката, но тя бе преминала голлинията.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

До края на първата част и в началото на втората германският тим владееше повече топката и материализира превъзходството си в 54-ата минута, след като Ареола изби удар на Соу, но при добавката Дайчи Камада вкара за 1:2. Лека полека "чуковете" взеха инициативата в търсене на нов изравнителен гол. В 76-ата минута Кресуел подаде успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката във вратата на Трап. Три минути след това Айнтрахт можеше да вкара трети гол, но удар на Дайчи Камада отблизо се отби в десния страничен стълб.

В първата минута на добавеното време Джаред Боуен със задна ножица уцели напречната греда, след което топката тупна малко пред голлинията. В крайна сметка германците ликуваха и взеха аванс преди реванша във Франфурт след седмица на 5 май.

УЕСТ ХЯМ - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 1:2
0:1 Ансгнар Кнауф (1), 1:1 Михаил Антонио (21), 1:2 Дайчи Камада (54)

Уест Хям: 13. Алфонс Ареола, 31. Бен Джонсън, 15. Крейг Доусън, 4. Курт Зума, 3. Арън Кресуел, 28. Томас Соучек, 41. Деклан Райс -к, 8. Пабло Форналс, 20. Джаред Боуен, 9. Михаел Антонио , 10. Мануел Лансини (66 22. Саид Бенрама)
Резерви: 1. Лукаш Фабиански, 35. Дарън Рандълф, 5. Владимир Цоуфал, 7. Андрий Ярмоленко, 11. Никола Влашич, 16. Марк Нобъл, 22. Саид Бенрама, 24. Раян Фредерикс, 26. Артур Масуаку, 33. Алекс Крал, 42. Ажи Алесе, 51. Даниел Честърс
Треньор: Дейвид Мойс

Айнтрахт (Франкфурт): 1. Кевин Трап, 35. Тута, 13. Мартин Хинтерегер , 18. Алмаму Туре, 36. Ансгнар Кнауф , 8. Джибрил Соу , 17. Себастиан Роде -к, 10. Филип Костич, 29. Йеспер Линдстрьом (62 23. Йенс Петер Хауге), 15. Дайчи Камада , 19. Рафаел Боре
Резерви: 31. Йенс Грал, 47. Яник Хорз, 7. Айдин Хрустич,  9. Сам Ламерс, 20. Макото Хасебе, 21. Рагнар Аче, 22. Тъмъти Чандлър, 23. Йенс Петер Хауге, 24. Дани да Коста, 25. Кристофър Ленз, 27. Айман Баркок, 39. Гонзало Пасиенсия
Треньор: Оливер Гласнер

Стадион: "Лондон Стейдиъм", Лондон
Съдия: Сердар Гьозюбююк (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

По същото време РБ Лайпциг се наложи трудно с минималното 1:0 срещу Рейнджърс в в другия първи 1/2-финален мач от надпреварата. Анхелиньо (85) отбеляза единственото попадение в срещата.

През първото полувреме голови положения пред двете врати липсваха. Домакините имаха предимство при владеенето на топката, но така и не успяха да се възползват от преимуществото си. Пред Анхелиньо се откри много добра възможност в 31-ата минута, но в последния момент ударът му бе блокиран от играч на Рейнджърс.

След почивката в 49-ата минута Райън Кент направи много добър пробив отляво, навлезе в наказателното поле на домакините, след което реши да стреля, но топката премина встрани от левия стълб на Петер Гулачи.

Кристофър Нкунку направи фрапантен пропуск в 70-ата минута, когато се измъкна в наказателното поле на Рейнджърс и преодоля вратаря Алан МакГрегър, но не успя да вкара в опразнената врата, шутирайки високо над напречната греда. Пет минути по-късно Кент се опита да изненада Петер Гулачи с диагонален удар, но вратарят на "биковете" внимаваше и спаси.

В 85-ата минута при центриране в наказателното поле на Рейнджърс топката бе избита, но право на крака на Анхелиньо, който с много силен удар от въздуха вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Алан МакГрегър и даде крехък аванс на германците преди реванша в Глазгоу след седмица.

РБ ЛАЙПЦИГ - РЕЙНДЖЪРС 1:0
1:0 Анхелиньо (85)

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи – 32. Йошко Гвардиол, 16. Лукас Клостерман, 23. Марсел Халстенберг – 39. Бенямин Хенрикс (89 22. Норди Мукиеле), 27. Конрад Лаймер, 14. Тайлър Адамс, 3. Ахелиньо – 25. Дани Олмо (71 10. Емил Форсберг), 18. Кристофър Нкунку (89 9. Юсуф Поулсен), 17. Доминик Собослай (71 33. Андре Силва)
Резерви: 13. Филип Чаунер, 31. Хосеп Мартинес, 9. Юсуф-Юрари Поулсен, 10. Емил Форсберг, 22. Норди Мукиеле, 33. Андре Силва, 37. Ларс Раебигер, 38. Уго Новоа, 42. Давид Леле
Треньор: Доменико Тедеско

Рейнджърс: 1. Алан МакГрегър – 2. Джеймс Тавърниър , 6. Конър Голдсън , 3. Калвин Бейси, 31. Борна Баришич – 8. Райън Джак (83 19. Джеймс Сандс), 4. Джон Лундстрам – 17. Джо Арибо (83 37. Скот Арфилд), 18. Глен Камара, 14. Райън Кент – 23. Скот Райт (69 30. Фешън Сакала)
Резерви: 28. Роби МакКори, 33. Джон МакЛафлин, 9. Амад Диало, 10. Стивън Дейвис, 19. Джеймс Сандс, 26. Леон Балогън, 30. Фешън Сакала, 37. Скот Арфилд. 43. Леон Кинг, 51. Алекс Лоури, 58. Коул МакКинън, 64. Адам Дивайн
Треньор: Джовани ван Бронкхорст