Лестър и Рома завършиха 1:1 в първи 1/2-финален мач между тях в Лигата на конференциите.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" домакините бяха по-активни и имаха повече положения, но защитниците на водения от Жозе Моуриньор тим се пропукаха само веднъж.

Капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини се разписа в 15-ата минута след подаване на младия Никола Залевски и им даде аванс.

"Лисиците" натиснаха и след почивката в 67-ата минута Джанлука Манчини си вкара автогол след страхотен пробив и центриране на Харви Барнс към Адемола Луукман.

Реваншът на "Олимпико" в Рим е след седмица на 5 май, когато двата тима ще определят единия от финалистите в турнира.

ЛЕСТЪР - РОМА 1:1
0:1 Лоренцо Пелегрини (15), 1:1 Джанлука Манчини (67-автогол)

Лестър: 1. Каспер Шмайхел (к) – 21. Рикардо Перейра, 3. Уесли Фофана, 6. Джони Евънс, 27. Тимъти Кастан (21  2. Джеймс Джъстин) – 10. Джеймс Мадисън, 8. Юри Тилеманс, 22. Киърнън Дрюсбъри-Хоу – 11. Марк Олбрайтън (62 7. Харви Барнс), 9. Джейми Варди (62 14. Келеши Ихеаначо), 37. Адемола Луукман (84 17. Айосе Перес)
Резерви: 2. Джеймс Джъстин, 4. Чаглар Суюнджу, 7. Харви Барнс, 12. Дани Уорд, 14. Келеши Ихеаначо, 17. Айосе Перес, 18. Даниел Амарти, 20. Хамза Чудхури, 23. Яник Вестергор, 29. Патсон Дака, 33. Люк Томас, 42. Бубакар Сумаре
Треньор: Брендън Роджърс

Рома: 1. Руи Патрисио – 3. Рожер Ибаньес, 6. Крис Смолинг, 23. Джанлука Манчини – 2. Рик Карсдорп, 77. Хенрих Мхитарян (57 17. Жордан Верету), 4. Браян Кристанте, 7. Лоренцо Пелегрини (к) (85 64. Феликс Афена-Гиан), 59. Никола Залевски (85  5. Матиас Виня) – 22. Николо Дзаниоло  (69 27. Серджио Оливейра), 9. Тами Ейбрахам
Резерви: 5. Матиас Виня, 11. Карлес Перес, 14. Елдор Шомуродов, 15. Ейнсли Мейтланд-Найлс, 17. Жордан Верету, 24. Мараш Кумбула, 27. Сержио Оливейра, 37. Леонардо Спинацола, 52. Едоардо Бове, 64. Феликс Афена-Гиан, 87. Даниел Фусато, 92. Стефан Ел Шаарауи
Треньор: Жозе Моуриньо

Стадион: "Кинг Пауър", Лестър
Съдия: Карлос Дел Серо Гранде (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Фейенорд надви у дома Олимпик (Марсилия) с 3:2 и взе крехък аванс преди реванша в другия 1/2-финал от надпреварата.

Нидерландският тим надигра марсилци и изпусна няколко отлични възможности за по-убедителна победа. Сирил Десерс (18) даде преднина на гранда от Ротердам след асистенция с пета на Луис Синистера (20), който пък удвои  след пас на Рийс Нелсън.

Марсилци обаче успяха да наваксат пасива още до почивката. Бамба Диенг (28) намали с мощен удар от границата на наказателното поле, а Жерсон (40) изравни със силен шут при центриране на Матео Гендузи и недобра намеса на Офир Марсиан в опита му да избие топката.

Домакините поведоха пак още в 10-ата секунда на второто полувреме. Дуйе Чалета-Цар допусна много груба грешка, връщайки топката назад към Стив Манданда. Подаването на хърватина беше много слабо и това позволи на Сирил Десерс (46) да овладее топката и да я вкара във вратата на Манданда.

Димитри Пайе отправи опасен удар от фаул в 72-ата минута и можеше да изравни, но Офир Марсиано спаси. Четири минути по-късно Сирил Десерс пропусна да оформи своя хеттрик в мача, след като Манданда отрази удара му.

Бамба Диенг изскочи сам срещу вратаря в 84-ата минута, но Офир Марсиано имаше голям късмет да спаси удара, след като топката се удари последователно и в двата му крака, за да излезе в корнер. Димитри Пайе отправи коварен удар в 90-ата минута, но Марсиано отново спаси. Във втората минута на добавеното време на мача Фейенорд пропусна да постигне по-убедителна победа в двубоя, след като Алиреза Джаханбакш беше изведен сам срещу Стив Манданда, който отрази удара му.

В крайна сметка Фейенорд взе минимален аванс от един гол преди реванша на "Велодром" след седмица на 5 май.

ФЕЙЕНОРД - ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 3:2
1:0 Сирил Десерс (18), 2:0 Луис Синистера (20), 2:1 Амаду Бамба Диенг (28), 2:2 Жерсон (40), 3:2 Сирил Десерс (46)

Фейенорд: 21. Офир Марсиано – 3. Лучарел Гертруида, 18. Гернот Траунер, 4. Маркос Сенеси, 5. Тайръл Маласиа – 26. Гуус Тил (59 2. Маркус Педерсен), 17. Фредрик Орснес, 10. Оркюн Кокчю (82  25. Роман Хендрикс ) – 14. Рийс Нелсън (65 11. Браян Линсен), 33. Сириел Десерс  (82 9. Алиреза Джаханбакш), 7. Луис Синистера
Резерви: 2. Маркус Педерсен, 6. Йорит Хендрикс, 9. Алиреза Джаханбакш, 11. Браян Линсен, 13. Филип Сандлер, 16. Валентин Кожокару, 23. Патрик Валемарк, 25. Роман Хендрикс, 30. Тайс Янсен, 31. Дензъл Хол
Треньор: Арне Слот

Олимпик (Марсилия): 30. Стив Манданда – 21. Валентин Ронжие (85 29. Пол Лирола), 2. Вилиам Салиба, 15. Дуйе Чалета-Цар (69 7. Амин Арит ), 14. Луан Перес – 6. Матео Гендузи, 4. Бубакар Камара, 8. Жерсон  – 13. Седрик Бакамбу (46 22. Пап Гей), 10. Димитри Пайе, 12. Амаду Бамба Диенг  (86 9. Аркадиуш Милик)
Резерви: 1. Симон Нгапандуетнбу, 7. Амин Арит, 9. Аркадиуш Милик, 16. Пау Лопес, 17. Ченгис Юндер, 22. Пап Гей, 23. Сеад Колашинац, 29. Пол Лирола, 31. Юго Бертели, 46. Айлан Беняиа – Тани, Якин Саид М’Мади
Треньор: Хорхе Сампаоли

Стадион: "Де Кьоип", Ротердам
Съдия: Майкъл Оливър (Англия)