Истински футболни драми преживяха снощи футболните фенове със срещите от Лига Европа. Турнирът по традиция предлага интересни и резултатни битки, а двадесет и един гола паднаха в четирите срещи от 1/4-финалите, като гвоздеят в програмата бе на "Анфилд".

Ливърпул оцеля след 0:2 в 9-ата минута на домакинството с Борусия (Дортмунд) и празнува класиране при краен резултат 4:3.

Интересно бе и в Севиля, където домакините посрещнаха Атлетик (Билбао) с аванс от 2:1. Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" стана още по-интересен след 80-ата минута, когато гостите поведоха с 2:1 и стигнаха до успеха при този резултат. При дузпите асистентът за златното второ попадение за баските Бернат стреля във вратаря на Севиля и лиши тима си от победа.

По-малко интрига, но много голове паднаха в останалите два двубоя от 1/4-финалите. Шахтьор (Донецк) победи Брага с 4:0 (6:1 общ резултат), а Виляреал се наложи над Спарта (Прага) с 4:2 (6:3 общ резултат).

Жребият за 1/2-финалите е днес от 13:30 часа. Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!